Lipiec 16 2018 12:08:36

Spotkania z historią najnowszą

W celu uczczenia tragicznych wydarzeń sprzed 30 lat uczniowie klasy III b oraz członkowie szkolnego kółka historycznego przygotowali dla społeczności gimnazjum Spotkanie z historią najnowszą. Spotkanie odbyło się 19 grudnia 2011 r. Zobacz zdjęcia.

Sejmik uczniowski - polskie symbole narodowe

W tym roku rocznice odzyskania przez Polskę niepodległości młodzież naszego gimnazjum uczciła w inny sposób. Zamiast tradycyjnej akademii uczniowie klasy III b przygotowali sejmik: „Godło, barwy, hymn – polskie symbole narodowe”. Spotkanie odbyło się 15 listopada 2011 r. Zobacz zdjęcia.

Koncert Muzyki Organowej

Dnia 16.10.2011 r. w kościele Matki Bożej Szkaplerznej w Gierałtowicach odbył się IX Koncert Muzyki Organowej. Udział w koncercie wzięła również uczennica klasy II b - Anna Paśdzior. Wykonała Preludium trzygłosowe G-dur W. Żeleńskiego. W tajniki gry na organach wprowadzali ją kolejno: p. Eugeniusz Bylica - organista parafii w Przyszowicach oraz p. Beata Stawowy - nauczyciel muzyki oraz plastyki w ZSP w Przyszowicach.

Ogólnopolski Bieg o Puchar Wójta Gimny Gierałtowice

Dnia 10.09.201 r. odbył VII Ogólnopolski Bieg o Puchar Wójta Gminy Gierałtowice. Tegoroczne zawody odbyły się w Chudowie. Naszą szkołę licznie reprezentowali uczniowie klas I, II i III pod opieką pani Katarzyny Szolc oraz pani Marii Spyrki-Stachowskiej. Na podium stanęły uczennice klasy II a - Anna Wilczek oraz Oliwia Rusin, zajmując kolejno II i III miejsce w biegu dziewcząt na dystansie 1000 m. Zobacz zdjęcia.

Trudne decyzje - wybieramy władze samorządu

13 października w naszym gimnazjum po raz kolejny odbyły się wybory do władz samorządu. Poprzedziła je kampania wyborcza prowadzona przez sztaby poszczególnych kandydatów. Kandydaci: Grzegorz Błaszczyk, Piotr Jałowiecki, Karolina Kozłowska, Aleksandra Łupińska, Sylwia Matura, Kamil Smołka, Monika Sobota, Monika Szczeponik, Dominika Szwamberger, Małgorzata Tylenda oraz Kamil Yousefi – mieli możliwość zaprezentowania swej osoby oraz przedstawienia programu wyborczego podczas lekcji otwartej z wiedzy o społeczeństwie w klasie I.

Za przeprowadzenie głosowania odpowiedzialna była nauczycielka wiedzy o społeczeństwie  - pani Janina Widuch oraz uczniowie klasy I, którzy urządzili lokal wyborczy i czuwali nad sprawnym przebiegiem wyborów.