Październik 23 2018 06:17:42
Nawigacja
· Strona główna
· Dokumenty szkolne
· Linki
· Galeria zdjęć
· Dziennik elektroniczny
· Kalendarz Roku Szkolnego 2017 / 2018
· Grono Pedagogiczne
· Szkoła Promująca Zdrowie
· Artykuły
· Godziny pracy pedagoga
· Konkursy przedmiotowe
· Samorząd Szkolny
· Zawody sportowe - terminy
· Szkoła Podstawowa
Aktualnie online
· Gości online: 1

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 5,880
· Najnowszy użytkownik: anghon4gwp
Dziennikarskim tropem.

19 kwietnia 2013 roku zorganizowaliśmy wycieczkę do Gminnego Centrum Informacji w Gierałtowicach. Wyjazd odbył się w ramach realizacji zajęć z przedsiębiorczości z projektu

Radosne Szkoły - Wzmocnienie potencjału szkół w Przyszowicach. W trakcie wywiadu z kierownikiem GCI uzyskaliśmy wiele cennych informacji na nurtujące nas pytania:

 • Jaki jest stopień bezrobocia w naszej gminie ?

 • W jaki sposób GCI pomaga bezrobotnym ?

 • W jaki sposób GCI dociera do osób poszukujących prace ?

Dowiedzieliśmy się, że stopień bezrobocia w naszej gminie jest bardzo niski (ok. 2%).

GCI prowadzi szeroką działalność , między innymi:

 • pomaga założyć firmę,

 • organizuje praktyki dla uczniów zawodu,

 • oferuje prace młodocianym (osoby które ukończyły lat 16),

 • pomaga znaleźć pracę bezrobotnym zgodnie z ich kwalifikacjami, zdolnościami

 • i zainteresowaniami,

 • stara się o pozyskanie funduszy unijnych na prowadzenie kursów i innych form pomocy,

W czasie spotkania chcieliśmy się dowiedzieć jak najwięcej o tym, jak być przedsiębiorczym.

Otrzymaliśmy ogrom wiadomości o tym, jak założyć i prowadzić firmę w taki sposób, aby osiągnąć sukces. W trakcie zajem pokazano nam ,w jaki sposób wypełniać podstawowe dokumenty:

 • formularz zgłoszeniowy,

 • zarejestrowanie w urzędzie pracy, urzędzie skarbowym,

 • wniosek o otrzymanie pieniędzy z Europejskiego Funduszu Społecznego,

Informacje, które uzyskaliśmy zamierzamy przedstawić naszym kolegom na lekcjach wos oraz podczas prezentacji projektów gimnazjalnych. Chcemy również podzielić się naszymi doświadczeniami na forum Centrum Edukacji Obywatelskiej „Młodzi obywatele działają”

Z wycieczki wróciliśmy mokrzy, ale zadowoleni, ponieważ dowiedzieliśmy się dużo ciekawych rzeczy, które przydadzą nam się w życiu.

 

Autorzy:

Magdalena Owczarek,

Kamila Widuch,

Maria Kusz,

Ela Rusin,

Agnieszka Labusek,

Paulina Niedziela,

Joanna Molenda,

Rozalia Mientus.

Opiekun:

Jannina WIduch

Bal gimnazjalny 2013

„Tajemniczy ogród - tajemnicze miejsce, gdzie może odetchnąć zawsze Twoje serce”

Tegoroczny osnuty tajemnicą bal odbył się 07.02.2013r. Uczniowie klas III Gimnazjum nr 3 w Przyszowicach swoich gości uraczyli zjawiskową aranżacją i występem. Piękne dziewczyni i przystojni chłopcy bawili się do upadłego. Wszyscy marzyli by szampańska zabawa trwała bez końca. Nawet grono pedagogiczne dotrzymywało kroku roztańczonej młodzieży. Bal z pewnością można było uznać za udany.

Przygotowały: Kamila Plaza i Natalia Łupińska

Spotkanie z T. Grzywaczewskim 

ŚLADAMI CZASU

Zima 1941 roku. Z sowieckiego łagru pod Jakuckiem wydostaje się grupa siedmiu straceńców. Uciekinierzy, prowadzeni przez Polaka Witolda Glińskiego, przedzierają się przez Syberię, Mongolię, pustynię Gobi, Tybet oraz Himalaje. Po wielu miesiącach marszu docierają do Kalkuty w Indiach, dokonując jednej z najbardziej niewiarygodnych ucieczek w dziejach ludzkości.

W 2010 roku ekipa w składzie: Tomasz Grzywaczewski, Bartosz Malinowski, Filip Drożdż postanawiają przypomnieć historię wielkiej ucieczki. Spływają rzekami, wędrują pieszo, konno i na rowerach. W trakcie trwającej 6 miesięcy wyprawy „Long Walk Plus Expedition” pokonują ponad 8 000 kilometrów.

14 grudnia 2012 r. inicjator niezwykłej ekspedycji Tomasz Grzywaczewski - z wykształcenia prawnik, a z zamiłowania podróżnik i reporter - na zaproszenie agencji autorskiej „ADVENTURE BOOK” spotkał się uczniami Gimnazjum nr 3 w Przyszowicach. Do spotkania uczniowie przygotowywali się w szczególny sposób. Uczennice klasy II Agnieszka Labusek oraz Paulina Niedziela, realizując projekt gimnazjalny „Śladami czasu”, wykonały gazetkę informacyjną oraz przedstawiły prezentację multimedialną na temat wielkiej wyprawy wszystkim uczniom. Realizatorki projektu przygotowały dekorację oraz poprowadziły uroczyste spotkanie, w czasie którego gość wpisał się do Kroniki szkolnej. Grzywaczewski opowiadał młodzieży o przygodach z wyprawy. Zapytany, skąd myśl o tak ekstremalnej podróży, odpowiedział: „Pragnęliśmy przywrócić pamięć o tej niezwykłej historii, a także oddać hołd wszystkim Polakom, zesłanym na nieludzką ziemię”.

Po spotkaniu można było zakupić książkę „Przez Dziki Wschód” autorstwa Tomasza Grzywaczewskiego (dostępna także w bibliotece szkolnej), zrobić wspólne zdjęcie oraz otrzymać autograf, po który ustawili się w kolejce niemal wszyscy gimnazjaliści. Uczennice przeprowadziły także krótki wywiad z panem Tomaszem. Można go zobaczyć na stronie internetowej gimnazjum.

Realizacji projektu „Śladami czasu”, zgodnie ze słowami Tomasza Grzywaczewskiego, przyświecało pragnienie uświadomienia gimnazjalistom, że „patriotyzm oraz historia to porywająca przygoda. Wystarczy tylko zaryzykować i zrobić pierwszy krok”.

Koordynatorem projektu była pedagog szkolny Maria Spyrka-Stachowska. Całą akcję wspierały także: opiekun samorządu uczniowskiego Aneta Marek, oraz nauczycielka historii Janina Widuch.

ZOBACZ WYWIAD

Zawody pływackie O Puchar Wójta Gminy Gierałtowice

Dnia 06.12.2012 na pływalni „Wodnik” w Paniówkach zostały rozegrane kolejne zawody w pływaniu młodzieży „O puchar wójta gminy Gierałtowice”. W zawodach brali udział uczniowie Gimnazjum z gminy Gierałtowice. Uczniowie ścigali się z podziałem na płeć i kategorie wiekowe w konkurencjach pływackich na dystansach: 50m stylem dowolnym, stylem grzbietowym, stylem klasycznym. W kategorii open rozegrano wyścig na dystansie 50m stylem motylkowym. Na zakończenie zawodów każda szkoła wystawiła sztafetę pływacką na dystansie 4x50m stylem dowolnym. W sztafetach triumfowali zawodnicy z Gimnazjum w Przyszowicach.

Trzeba przyznać, iż poziom sportowy z kolejnymi zawodami jest coraz wyższy. Każdy zawodnik poprawił swoje rekordy życiowe.

W każdej konkurencji trzej najlepsi zawodnicy i zawodniczki z poszczególnych kategorii wiekowej otrzymywali dyplomy oraz medale. W ten sam sposób udekorowano najlepsze sztafety pływackie. Nagrody wręczali przedstawiciele gminy Gierałtowice: Wójt Joachim Bargiel, Przewodniczący Rady Gminy Marek Błaszczyk, Kierownik Referatu Edukacji i Zdrowia Barbara Mansfeld oraz dyrektorzy Zespołów Szkolno-Przedszkolnych z Przyszowic oraz Paniówek.

Najlepszą zawodniczką i zawodnikiem okazali się uczniowie z Gimnazjum w Przyszowicach: Kamila Widuch i Michał Nowak. Najlepsi zawodnicy otrzymali puchary ufundowane przez Wójta Gminy Gierałtowice Joachima Bargiela.

Organizatorzy imprezy pływackiej Dyrektor pływalni „Wodnik” Przemysław Dejneka oraz Alicja Stachura mają nadzieję, że kolejne zawody pływackie także zgromadzą liczne grono młodych zawodników.

Wyniki I etapu konkursów przedmiotowych

WOJEWÓDZKIE KONKURSY PRZEDMIOTOWE 2012 / 2013

I ETAP – SZKOLNY (LISTOPAD 2012)

Przedmiot

Nauczyciel

Uczeń

Klasa

Biologia

mgr Eryka Dymarz

Ewelina Lesznar

II

Kamila Widuch

II

Marek Wysoczański

II

Robert Nawrat

III a

Monika Skrobol

III a

Anna Paśdzior

III b

Język angielski

mgr Agnieszka Kowol

Monika Skrobol

III a

Historia

mgr Janina Widuch

Monika Skrobol

III a

Geografia

mgr Joanna Orzech

Monika Skrobol

III a

Wiedza o społeczeństwie

mgr Janina Widuch

Izabella Kubica

III b

Fizyka

mgr Grażyna Malec

Monika Skrobol

III a

Język niemiecki

mgr Paweł Rucki

Silke Andra

I a

Jacek Glos

I b

Kamil Yousefi

II

Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Wygenerowano w sekund: 0.02 1,637,807 unikalne wizyty