Październik 18 2017 22:28:15
· Podręczniki na rok szkolny 2016/2017

· Najnowszy użytkownik: ezaqoke
Informacja

Informujemy, że 22 czerwca 2017 roku od 8.35 - 10.35 pożegnanie klas III przez klasy II

4-ta i 5-ta godz lekcyjna zgodnie z planem

12.35 - obiad - zakończenie zajęć

Projekt Gimnazjalny ,,...zarażeni zdrowiem – zarażamy bieganiem ..”

Projekt Gimnazjalny 20 maja 2017 roku

KLASA II ,,A” GIMNAZJUM !!!

,,........zarażeni zdrowiem – zarażamy bieganiem..........”

Dwa miesiące  przygotowywaliśmy się do prezentacji projektu, którego  celem   jest promocja  aktywnych i pozytywnych form  spędzania czasu wolnego. Chcemy  poprzez nasze działania wspierać więzi rodzinne, przeciwdziałać chorobom cywilizacyjnym, przedstawiać alternatywne formy dla walki z uzależnieniami i stresem, a także kształtować wśród dzieci i młodzieży nawyki prozdrowotne.

!!! Podstawą do udziału w naszej akcji i losowaniu jest karta startowa dostępna w ZSP w Przyszowicach lub na stronie internetowej www.gimnzajum.przyszowice.edu.pl, która jest podstawą do otrzymania numeru startowego upoważniającego do udziłu w losowaniu nagród.

A oto program i regulamin projektu:

data biegu: 20.05.2017r  ( sobota )

miejsce biegu: Park w Przyszowicach

godzina i czas biegu:

*9:00 - 9:45  (weryfikacja zawodników)

*10:00 - otwarcie zawodów

*10:10-10:20 bieg przedszkolaków wraz z rodzicami
10:25-10:40 bieg uczniów szkoły podstawowej i chętnych rodziców
10:45-11:05 bieg gimnazjum i starszych
11:10-11:30 losowanie nagród
11:35-12:00 kąpiel w pianie strażackiej. Zakończenie imprezy

!!! zapewniamy niespodzianki dla najmodszych, a wśród nich kąpiel w pianie strażackiej :

- prosimy o zabranie ręczniów i stroju zmiennego !!

WAŻNE:

–        do startu będą dopuszczeni tylko ci zawodnicy, którzy dostrczą w biurze zawodów kartę startową  (  WERYFIKACJA TYLKO W DNIU ZAWODÓW)   dostępną w ZSP  Przyszowicach lub na stronie internetowej   www.gimnzajum.przyszowice.edu.pl.

–        w przypadku osób niepełnoletnich, rodzice lub opiekunowie zobowiązują się do zapewnienia opieki dziecku przed, w trakcie i bezpośrednio po zakończeniu imprezy.

–        karta zgłoszeniow upoważnia do nadania numeru startowego, który  to numer  w losowaniu bierze udział tylko jeden raz ( po czym wszystkie numery wrzucane są do urny losującej główną nagrodę)

–        zalecany strój sportowy

–        rodzice pełniący rolę opiekunów podczas biegu przedszkolaków czy uczniów , a nie posiadający karty startowej, nie są traktowani jako uczestnicy projektu

1.ORGANIZATOR ZASTRZEGA SOBIE ZMIANĘ HARMONOGRAMU PROJEKTU I ROZDANIA OKREŚLONEJ ILOŚCI NUMERÓW STARTOWYCH W CELU ZAPEWNIENIA BEZPIECZEŃSTWA PODCZAS IMPREZY

2. DO PIANY DZIECI WCHODZĄ WYŁĄCZNIE POD NADZOREM OSÓB DOROSŁYCH

SERDECZNIE ZAPRASZAMY :-)

ZSP w Przyszowicach

opiekun projektu Katarzyna Szolc

koordynator Majka Spyrka Stachowska

uczniowie II klasy Gimnazjum

OGŁOSZENIE

Śląski Kurator Oświaty zaprasza rodziców uczniów szkół podstawowych i gimnazjów z terenu Gminy Gierałtowice  na spotkanie dotyczące wdrażanej aktualnie reformy oświatowej.

Spotkanie odbędzie się:

22 lutego 2017 (tj. środa)

o godzinie 17:00

na sali gimnastycznej  Zespołu Szkolno – Przedszkolnego
w Paniówkach.

Bezpieczne ferie 2017

Bezpieczne ferie 2017 - porady dla uczniów.

Krajowy Certyfikat Szkoły Promującej Zdrowie dla Przyszowic

W Ośrodku Rozwoju Edukacji w Warszawie odbyła się uroczystość wręczenia Krajowych Certyfikatów - Szkoła Promująca Zdrowie. Zgodnie z procedurą nadawania Certyfikatu, minister edukacji narodowej Anna Zalewska przyznała to prestiżowe wyróżnienie naszej szkole. Na ręce dyrektora Aleksandra Jendryczko oraz koordynatorów Eryki Dymarz i Marii Spyrki Stachowskiej Krajowy Certyfikat SzPZ wręczył Maciej Kopeć, podsekretarz stanu w Ministerstwie Edukacji Narodowej wraz z przewodniczącą Kapituły Krajowego Certyfikatu SzPZ Barbarą Woynarowską.

– Dziękuję za państwa pracę i działania na rzecz promocji zdrowego trybu życia. Przynoszą one korzyść polskiej szkole oraz są bardzo potrzebne wszystkim uczniom – powiedział Maciej Kopeć Podsekretarz Stanu w MEN.

W swoim wystąpieniu pogratulował on laureatom otrzymania wyróżnienia. Podkreślił, że udział szkoły w programie oraz zaangażowanie uczniów i nauczycieli w jego realizację przynosi oczekiwane przez wszystkich efekty.
Przyznanie Certyfikatu jest potwierdzeniem, że szkoła pracuje zgodnie z modelem szkoły promującej zdrowie oraz wyrazem uznania za dotychczasowe osiągnięcia, będące wynikiem wieloletniej pracy. Jest to zaszczyt dla szkoły, a jednocześnie zobowiązanie do tworzenia i upowszechniania działań służących promocji zdrowia w naszej szkole i środowisku.

Dotychczas certyfikaty potwierdzające przynależność do Krajowej Sieci Szkół Promujących Zdrowie i Europejskiego Programu Szkoła dla Zdrowia otrzymało 210 szkół i placówek oświatowych w całej Polsce. Zobacz zdjęcia.