Luty 21 2018 05:58:23

· Najnowszy użytkownik: asoqahib
Europejski Dzień Bez Ofiar Śmiertelnych Na Drogach

21 września 2017 - Europejski Dzień Bez Ofiar Śmiertelnych Na Drogach

Europejski Dzień Bez Ofiar Śmiertelnych Na Drogach to druga edycja akcji prowadzonej we wszystkich europejskich krajach pod nazwą EDWARD. European Day Without A Road Death – EDWARD organizowany jest przez Europejską Organizację Policji Ruchu Drogowego - TISPOL, we współpracy z krajami członkowskimi. Polska Policja od 10 lat jest członkiem TISPOL-u, co pozwala na aktywny udział polskich policjantów ruchu drogowego zarówno w projektach szkoleniowych, kontrolnych działaniach wzmożonych jak również na bieżącą wymianę doświadczeń w obszarze ruchu drogowego z policjantami z innych krajów. Głównym celem akcji jest poprawa bezpieczeństwa w komunikacji drogowej. Chodzi przede wszystkim o zwrócenie uwagi na powszechny problem, jakim jest duża liczba osób, która codziennie traci życie i zdrowie w wypadkach drogowych.

Mając na uwadze fakt, że w rejonach szkół na co dzień przemieszcza się duża liczba dzieci, młodzieży i dorosłych zachęcamy, aby szkoły podjęły działania na rzecz bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Bezpośrednie włączenie się w tę akcję może polegać między innymi na przeprowadzeniu rozmów i wspólnej refleksji uczniów i dorosłych oraz poprzez umieszczenie przed budynkami szkół przy drogach wykonanych przez uczniów plakatów, banerów itp.... informujących o tym wydarzeniu. Można również wykorzystać załączony plakat. Jednocześnie zachęcamy o przeslanie na adres e-mail: ruch-drogowy@ka.policja.gov.pl zdjęć przygotowanych przez dzieci i młodzież plakatów. Najciekawsze zostaną opublikowane w mediach społecznościowych oraz na stronach internetowych, których administratorem jest Policja.

Plik do pobrania PLAKAT

Spotkania z rodzicami

Zapraszamy wszystkich rodziców na zebrania z rodzicami, które odbędą się dnia 20.09.2017 r.

O godzinie 17 00 zapraszamy na salę gimnastyczną na spotkanie z Panem Dyrektorem, a później do klas na spotkanie z wychowawcami.

Rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018

Informujemy, że 4 września 2017 roku UROCZYSTE GMINNE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO jest wg planu:

godz 8.30 Msza św

godz 9.30 - klasy I -III na sali gimnastycznej

godz 11.00 - klasy IV - VII i gimnazjum na sali gimnastycznej

Informacja

Informujemy, że 22 czerwca 2017 roku od 8.35 - 10.35 pożegnanie klas III przez klasy II

4-ta i 5-ta godz lekcyjna zgodnie z planem

12.35 - obiad - zakończenie zajęć

Projekt Gimnazjalny ,,...zarażeni zdrowiem – zarażamy bieganiem ..”

Projekt Gimnazjalny 20 maja 2017 roku

KLASA II ,,A” GIMNAZJUM !!!

,,........zarażeni zdrowiem – zarażamy bieganiem..........”

Dwa miesiące  przygotowywaliśmy się do prezentacji projektu, którego  celem   jest promocja  aktywnych i pozytywnych form  spędzania czasu wolnego. Chcemy  poprzez nasze działania wspierać więzi rodzinne, przeciwdziałać chorobom cywilizacyjnym, przedstawiać alternatywne formy dla walki z uzależnieniami i stresem, a także kształtować wśród dzieci i młodzieży nawyki prozdrowotne.

!!! Podstawą do udziału w naszej akcji i losowaniu jest karta startowa dostępna w ZSP w Przyszowicach lub na stronie internetowej www.gimnzajum.przyszowice.edu.pl, która jest podstawą do otrzymania numeru startowego upoważniającego do udziłu w losowaniu nagród.

A oto program i regulamin projektu:

data biegu: 20.05.2017r  ( sobota )

miejsce biegu: Park w Przyszowicach

godzina i czas biegu:

*9:00 - 9:45  (weryfikacja zawodników)

*10:00 - otwarcie zawodów

*10:10-10:20 bieg przedszkolaków wraz z rodzicami
10:25-10:40 bieg uczniów szkoły podstawowej i chętnych rodziców
10:45-11:05 bieg gimnazjum i starszych
11:10-11:30 losowanie nagród
11:35-12:00 kąpiel w pianie strażackiej. Zakończenie imprezy

!!! zapewniamy niespodzianki dla najmodszych, a wśród nich kąpiel w pianie strażackiej :

- prosimy o zabranie ręczniów i stroju zmiennego !!

WAŻNE:

–        do startu będą dopuszczeni tylko ci zawodnicy, którzy dostrczą w biurze zawodów kartę startową  (  WERYFIKACJA TYLKO W DNIU ZAWODÓW)   dostępną w ZSP  Przyszowicach lub na stronie internetowej   www.gimnzajum.przyszowice.edu.pl.

–        w przypadku osób niepełnoletnich, rodzice lub opiekunowie zobowiązują się do zapewnienia opieki dziecku przed, w trakcie i bezpośrednio po zakończeniu imprezy.

–        karta zgłoszeniow upoważnia do nadania numeru startowego, który  to numer  w losowaniu bierze udział tylko jeden raz ( po czym wszystkie numery wrzucane są do urny losującej główną nagrodę)

–        zalecany strój sportowy

–        rodzice pełniący rolę opiekunów podczas biegu przedszkolaków czy uczniów , a nie posiadający karty startowej, nie są traktowani jako uczestnicy projektu

1.ORGANIZATOR ZASTRZEGA SOBIE ZMIANĘ HARMONOGRAMU PROJEKTU I ROZDANIA OKREŚLONEJ ILOŚCI NUMERÓW STARTOWYCH W CELU ZAPEWNIENIA BEZPIECZEŃSTWA PODCZAS IMPREZY