Kwiecień 25 2018 09:00:46

· Najnowszy użytkownik: ixikawoh
Koncert świąteczno-noworoczny

Orkiestra Dęta OSP Przyszowice oraz Zespół Szkolno-Przedszkolny

w Przyszowicach zapraszają na przypadający w roku jubileuszowym szkoły

piąty koncert świąteczno-noworoczny, który odbędzie się 13 stycznia 2018 roku. Początek o godz. 1700 na sali gimnastycznej ZSP przy ul. Szkolnej 4.

W programie „Przedstawienie świąteczne”, kolędowanie oraz koncert Orkiestry Dętej OSP.

Będzie również czynna kawiarenka Rady Rodziców. Zapraszamy.

Jubileusz szkoły

15 listopada 2017 roku odbyła się uroczystość rozpoczynająca Rok Jubileuszowy Szkoły.
Część oficjalną rozpoczął pan dyrektor Aleksander Jendryczko, który przywitał przybyłych na uroczystość gości, nauczycieli, uczniów oraz wszystkich pracowników szkoły. W tym dniu obecnością zaszczycili nas przedstawiciele władz gminnych, dyrektorki pozostałych szkół naszej gminy, emerytowni nauczyciele, absolwenci. Wśród gości znaleźli się m.in. wójt Gminy Gierałtowice Joachim Bargiel, wicewójt Tomasz Kowol,  przewodniczący RG Józef Buchczyk oraz kierowniczka Referatu Oświaty Barbara Mansfeld. Na uroczystość przybyli także  nasi radni oraz ksiądz proboszcz Adam Niedziela.
Dyrektor w swoim przemówieniu przybliżył wszystkim obecnym historię szkoły.
Ciepłe słowa i życzenia wielu sukcesów popłynęły z ust wójta Joachima Bargiela.
W części artstycznej wystąpili uczniowie, którzy w ciekawy sposób przybliżyli sylwetkę Karola Miarki - patrona naszej szkoły. Był również czas na wspomnienia.  Emerytowani nauczyciele  pięknie i wzruszająco  opowiedzieli fragmenty historii, które związane były z ich wieloletnią pracą w szkole. Zobacz zdjęcia.

Barbara Trojanowicz - Kowol

Zmiana terminu konsultacji

UWAGA !!!

Zmiana terminu konsultacji

Dyrektor ZSP Przyszowice informuje, że konsultacje przewidziane na dzień
8 listopada 2017 r.  odbędą się 7 listopada w godzinach 17.30 – 18.30

Jednocześnie informuję, że 7 listopada 2017 r. o godzinie 17.00 na stołówce szkolnej odbędzie się spotkanie profilaktyczne dla rodziców uczniów klas IV – VII  Szkoły Podstawowej oraz II i III Gimnazjum pt.:

„Bezpieczeństwo w Internecie.  Odpowiedzialne korzystanie z mediów społecznych”

Spotkanie przeprowadzi  mgr Marta Gawęda, psycholog, specjalista z Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej  w Knurowie.

Spotkanie jest realizacją zadań ujętych w programie wychowawczo – profilaktycznym  szkoły, oraz uwzględnia podstawowe kierunki polityki oświatowej państwa w roku szkolnym 2017/2018.

Serdecznie zapraszam

Aleksander Jendryczko

Dyrektor ZSP Przyszowice

Światowy Dzień Zwierząt

Światowy Dzień Zwierząt (ang. World Animal Day) – święto obchodzone corocznie 4 października w dzień wspominania w Kościele powszechnym św. Franciszka z Asyżu, patrona zwierząt, ekologów i ekologii. Obchody Dnia mają na celu zmienić zachowanie ludzi w stosunku do zwierząt i uświadomienie im, że zwierzę to istota żywa, a nie rzecz i ma swoje prawa. Obchody celebrują organizacje ekologiczne i działające na rzecz ochrony zwierząt. W tym dniu w naszej szkole odbyła się wystawa zwierząt.

Ubezpieczenie uczniów na rok szkolny 2017/2018

Warunki ubezpieczenia