Maj 23 2018 14:56:22

· Najnowszy użytkownik: uqypijun
Zakończenie roku szkolnego w Gimnazjum nr 3 w Przyszowicach

Dyrektor Zespołu Szkolno – Przedszkolnego Aleksander Jendryczko przywitał zaproszonych gości i wygłosił przemówienie życząc wszystkim udanego, zasłużonego wypoczynku. Następnie głos zabrał Wójt Gminy Joachim Bargiel, a także przewodniczący Rady Gminy Marek Błaszczyk, którzy wręczyli nagrodę specjalną dla Roberta Nawrata za zajęcie I miejsca  w Gminnym Konkursie "Nie dla narkotyków i alkoholu".

Koniec roku szkolnego to ważny moment w uczniowskim życiu, dlatego podsumowano wyniki całorocznej pracy i sporządzono bilans sukcesów. Niewątpliwym sukcesem okazał się bardzo wysoki wynik egzaminów gimnazjalnych, uzyskanie przez Krzysztofa Tomaszka tytułu Laureata Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Historii, Tytuł Finalisty Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Biologii zdobyty przez Marię Bzówka i Klaudię Sorychta, tytuł Finalisty Wojewódzkiego konkursu Przedmiotowego z Fizyki i Matematyki uzyskany przez Pawła Promnego. Warto podkreślić, że uczniowie z największymi osiągnięciami tj.: Wiktoria Bartocha, Maria Bzówka, Angelika Jaworska, Marta Błaszczyk , Anna Boniek i Krzysztof Tomaszek zostali nagrodzeni otrzymując stypendium Wójta Gminy Gierałtowice.

Kolejnym punktem było wręczenie świadectw z wyróżnieniem najlepszym uczniom klas I i II oraz wręczenie świadectw ukończenia szkoły i nagród książkowych wyróżnionym uczniom klas III gimnazjum.

Motywem przewodnim artystycznej części uroczystości było hasło „Szerokiej drogi i wszystkiego co jest naj, żebyś poczuł choć przez chwilę, że masz ziemię u stóp”. Absolwenci skierowali ciepłe słowa, wyrażając wdzięczność wszystkim, którzy towarzyszyli im w czasie trzyletniej nauki w gimnazjum. Z tej okazji przygotowali niezwykły koncert zadedykowany nauczycielom, wychowawcom i pracownikom szkoły. Grą na gitarze i śpiewem zachwyciły Aleksandra Krzycka, Agnieszka Mandok, Klaudia Sorychta, Michaela Dreja i Anna Nieradzik. Były kwiaty, a także łzy wzruszenia. Ostatnim punktem uroczystości był występ kabaretowy, w czasie którego absolwenci udowodnili, że jeśli wykorzystają wiedzę i umiejętności zdobyte w Gimnazjum nr 3, to poradzą sobie nawet na bezludnej wyspie i ziemia będzie u ich stóp…

Całość uroczystości poprowadzili Maria Bzówka, Angelika Jaworskai Krzysztof Tomaszek. Za przygotowanie odpowiadali uczniowie klas III z wychowawcą Barbarą Trojanowicz – Kowol.