Październik 15 2018 16:42:23

Występ z okazji Dnia Babci

Dnia 24 stycznia 2012 r. odbyło się spotkanie Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów z Przyszowic. Spotkanie zorganizowane z okazji Dnia Babci uświetnili swoimi występami uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Przyszowicach pod kierunkiem p. Beaty Stawowy.

W pierwszej części programu artystycznego zebrani goście mogli wysłuchać krótkiego koncertu kolęd przygotowanego przez dzieci grające na instrumentach muzycznych.

Natomiast w drugiej części programu miał miejsce występ dziewcząt z klas II gimnazjum. Wspólnie wykonały trzy tańce: „Country”, „Waka Waka” oraz „MIX”. Nie mogło zabraknąć popularnych utworów wykonanych przez młodych muzyków, a także recytacji życzeń i wierszy.

Grając na instrumentach muzycznych wystąpili: Julia Wilczek (gitara); Elżbieta Bylica (skrzypce); Denis Barszcz, Tomasz Bylica, Anna Nawrat, Robert Nawrat, Marek Radwan (fortepian/keyboard); Agata Białecka (gitara i keyboard). Denis, Anna, Robert, Marek oraz Agata chodzą do Świetlicy Gminnego Ośrodka Kultury w Przyszowicach na naukę gry na organach, prowadzoną przez p. Beatę Stawowy.

Tańcząc wystąpiły: Adrianna Krzysteczko, Patrycja Krzysteczko, Natalia Łupińska, Kamila Plaza, Oliwia Rusin, Monika Skrobol, Monika Sobota, Agata Stasiak oraz Anna Wilczek.

Wiersze recytowali: Anna Nawrat i Marek Radwan.

Przygotowanie programu artystycznego, choreografii, aranżacji muzycznych i prowadzenie: p. Beata Stawowy – nauczyciel w ZSP w Przyszowicach oraz starszy instruktor w GOK w Gierałtowicach.

tekst: mgr Beata Stawowy; Robert Nawrat