Styczeń 24 2018 04:34:03

· Najnowszy użytkownik: Harnarstobe
Jubileusz KGW z Przyszowic

3 grudnia 2011 r. świętowaliśmy kolejny jubileusz Koła Gospodyń Wiejskich z Przyszowic. W ramach 8-letniej współpracy z KGW, młodzież pierwszej i drugich klas gimnazjum przygotowała z okazji 45-lecia działalności koła „Śląska Galę z Humorem”.

W programie między innymi znalazł się:

• Koncert Życzeń, który poprowadziły Kamila Widuch i Monika Skrobol
  • Występ Kabaretu Rak ze swoimi znakomitymi wykonawcami: Grzegorzem Błaszczykiem i Michałem Mosiem
  • Występ Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk”, w którym zaprezentowały się uczennice klasy II a. Wspaniałe choreografie, dobrana muzyka i stroje zostały docenione przez widzów gromkimi brawami.
  • Występ gości specjalnych – Ślązaczek Roku: Maria Kusz i Magdalena Owczarek, które zadbały o humory gości w czasie trwania imprezy.
  • Propozycje do Listy Śląskich Szlagierów przeprowadzone przez Roberta Gawlika. Zostały przypomniane szlagiery, takie jak „Alibaba” czy „ Stokrotka”, które zostały wykonane przez uczennice klasy II b. Natomiast Robert Nawrat zadedykował dla szanownych jubilatek dwa utwory w własnej aranżacji.

tekst: mgr Maria Mąka