Wrzesień 25 2017 22:32:27

NNW - wariant3

Europejski Dzień Bez Ofiar Śmiertelnych Na Drogach

21 września 2017 - Europejski Dzień Bez Ofiar Śmiertelnych Na Drogach

Europejski Dzień Bez Ofiar Śmiertelnych Na Drogach to druga edycja akcji prowadzonej we wszystkich europejskich krajach pod nazwą EDWARD. European Day Without A Road Death – EDWARD organizowany jest przez Europejską Organizację Policji Ruchu Drogowego - TISPOL, we współpracy z krajami członkowskimi. Polska Policja od 10 lat jest członkiem TISPOL-u, co pozwala na aktywny udział polskich policjantów ruchu drogowego zarówno w projektach szkoleniowych, kontrolnych działaniach wzmożonych jak również na bieżącą wymianę doświadczeń w obszarze ruchu drogowego z policjantami z innych krajów. Głównym celem akcji jest poprawa bezpieczeństwa w komunikacji drogowej. Chodzi przede wszystkim o zwrócenie uwagi na powszechny problem, jakim jest duża liczba osób, która codziennie traci życie i zdrowie w wypadkach drogowych.

Mając na uwadze fakt, że w rejonach szkół na co dzień przemieszcza się duża liczba dzieci, młodzieży i dorosłych zachęcamy, aby szkoły podjęły działania na rzecz bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Bezpośrednie włączenie się w tę akcję może polegać między innymi na przeprowadzeniu rozmów i wspólnej refleksji uczniów i dorosłych oraz poprzez umieszczenie przed budynkami szkół przy drogach wykonanych przez uczniów plakatów, banerów itp.... informujących o tym wydarzeniu. Można również wykorzystać załączony plakat. Jednocześnie zachęcamy o przeslanie na adres e-mail: ruch-drogowy@ka.policja.gov.pl zdjęć przygotowanych przez dzieci i młodzież plakatów. Najciekawsze zostaną opublikowane w mediach społecznościowych oraz na stronach internetowych, których administratorem jest Policja.

Plik do pobrania PLAKAT

Spotkania z rodzicami

Zapraszamy wszystkich rodziców na zebrania z rodzicami, które odbędą się dnia 20.09.2017 r.

O godzinie 17 00 zapraszamy na salę gimnastyczną na spotkanie z Panem Dyrektorem, a później do klas na spotkanie z wychowawcami.

Rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018

Informujemy, że 4 września 2017 roku UROCZYSTE GMINNE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO jest wg planu:

godz 8.30 Msza św

godz 9.30 - klasy I -III na sali gimnastycznej

godz 11.00 - klasy IV - VII i gimnazjum na sali gimnastycznej

Informacja

Informujemy, że 22 czerwca 2017 roku od 8.35 - 10.35 pożegnanie klas III przez klasy II

4-ta i 5-ta godz lekcyjna zgodnie z planem

12.35 - obiad - zakończenie zajęć