Listopad 25 2017 12:12:53

Zmiana terminu konsultacji

Dyrektor ZSP Przyszowice informuje, że konsultacje przewidziane na dzień
8 listopada 2017 r.  odbędą się 7 listopada w godzinach 17.30 – 18.30

Jednocześnie informuję, że 7 listopada 2017 r. o godzinie 17.00 na stołówce szkolnej odbędzie się spotkanie profilaktyczne dla rodziców uczniów klas IV – VII  Szkoły Podstawowej oraz II i III Gimnazjum pt.:

„Bezpieczeństwo w Internecie.  Odpowiedzialne korzystanie z mediów społecznych”

Spotkanie przeprowadzi  mgr Marta Gawęda, psycholog, specjalista z Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej  w Knurowie.

Spotkanie jest realizacją zadań ujętych w programie wychowawczo – profilaktycznym  szkoły, oraz uwzględnia podstawowe kierunki polityki oświatowej państwa w roku szkolnym 2017/2018.

Serdecznie zapraszam

Aleksander Jendryczko

Dyrektor ZSP Przyszowice

Światowy Dzień Zwierząt

Światowy Dzień Zwierząt (ang. World Animal Day) – święto obchodzone corocznie 4 października w dzień wspominania w Kościele powszechnym św. Franciszka z Asyżu, patrona zwierząt, ekologów i ekologii. Obchody Dnia mają na celu zmienić zachowanie ludzi w stosunku do zwierząt i uświadomienie im, że zwierzę to istota żywa, a nie rzecz i ma swoje prawa. Obchody celebrują organizacje ekologiczne i działające na rzecz ochrony zwierząt. W tym dniu w naszej szkole odbyła się wystawa zwierząt.

Ubezpieczenie uczniów na rok szkolny 2017/2018

Warunki ubezpieczenia

NNW - wariant3

Europejski Dzień Bez Ofiar Śmiertelnych Na Drogach

21 września 2017 - Europejski Dzień Bez Ofiar Śmiertelnych Na Drogach

Europejski Dzień Bez Ofiar Śmiertelnych Na Drogach to druga edycja akcji prowadzonej we wszystkich europejskich krajach pod nazwą EDWARD. European Day Without A Road Death – EDWARD organizowany jest przez Europejską Organizację Policji Ruchu Drogowego - TISPOL, we współpracy z krajami członkowskimi. Polska Policja od 10 lat jest członkiem TISPOL-u, co pozwala na aktywny udział polskich policjantów ruchu drogowego zarówno w projektach szkoleniowych, kontrolnych działaniach wzmożonych jak również na bieżącą wymianę doświadczeń w obszarze ruchu drogowego z policjantami z innych krajów. Głównym celem akcji jest poprawa bezpieczeństwa w komunikacji drogowej. Chodzi przede wszystkim o zwrócenie uwagi na powszechny problem, jakim jest duża liczba osób, która codziennie traci życie i zdrowie w wypadkach drogowych.

Mając na uwadze fakt, że w rejonach szkół na co dzień przemieszcza się duża liczba dzieci, młodzieży i dorosłych zachęcamy, aby szkoły podjęły działania na rzecz bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Bezpośrednie włączenie się w tę akcję może polegać między innymi na przeprowadzeniu rozmów i wspólnej refleksji uczniów i dorosłych oraz poprzez umieszczenie przed budynkami szkół przy drogach wykonanych przez uczniów plakatów, banerów itp.... informujących o tym wydarzeniu. Można również wykorzystać załączony plakat. Jednocześnie zachęcamy o przeslanie na adres e-mail: ruch-drogowy@ka.policja.gov.pl zdjęć przygotowanych przez dzieci i młodzież plakatów. Najciekawsze zostaną opublikowane w mediach społecznościowych oraz na stronach internetowych, których administratorem jest Policja.

Plik do pobrania PLAKAT

Spotkania z rodzicami

Zapraszamy wszystkich rodziców na zebrania z rodzicami, które odbędą się dnia 20.09.2017 r.

O godzinie 17 00 zapraszamy na salę gimnastyczną na spotkanie z Panem Dyrektorem, a później do klas na spotkanie z wychowawcami.