Grudzień 14 2017 01:13:02

tel./fax: (32) 301-15-90
gim3przyszowice@op.pl
Jubileusz szkoły

15 listopada 2017 roku odbyła się uroczystość rozpoczynająca Rok Jubileuszowy Szkoły.
Część oficjalną rozpoczął pan dyrektor Aleksander Jendryczko, który przywitał przybyłych na uroczystość gości, nauczycieli, uczniów oraz wszystkich pracowników szkoły. W tym dniu obecnością zaszczycili nas przedstawiciele władz gminnych, dyrektorki pozostałych szkół naszej gminy, emerytowni nauczyciele, absolwenci. Wśród gości znaleźli się m.in. wójt Gminy Gierałtowice Joachim Bargiel, wicewójt Tomasz Kowol,  przewodniczący RG Józef Buchczyk oraz kierowniczka Referatu Oświaty Barbara Mansfeld. Na uroczystość przybyli także  nasi radni oraz ksiądz proboszcz Adam Niedziela.
Dyrektor w swoim przemówieniu przybliżył wszystkim obecnym historię szkoły.
Ciepłe słowa i życzenia wielu sukcesów popłynęły z ust wójta Joachima Bargiela.
W części artstycznej wystąpili uczniowie, którzy w ciekawy sposób przybliżyli sylwetkę Karola Miarki - patrona naszej szkoły. Był również czas na wspomnienia.  Emerytowani nauczyciele  pięknie i wzruszająco  opowiedzieli fragmenty historii, które związane były z ich wieloletnią pracą w szkole. Zobacz zdjęcia.

Barbara Trojanowicz - Kowo

Zmiana terminu konsultacji

UWAGA !!!

Zmiana terminu konsultacji

Dyrektor ZSP Przyszowice informuje, że konsultacje przewidziane na dzień
8 listopada 2017 r.  odbędą się 7 listopada w godzinach 17.30 – 18.30

Jednocześnie informuję, że 7 listopada 2017 r. o godzinie 17.00 na stołówce szkolnej odbędzie się spotkanie profilaktyczne dla rodziców uczniów klas IV – VII  Szkoły Podstawowej oraz II i III Gimnazjum pt.:

„Bezpieczeństwo w Internecie.  Odpowiedzialne korzystanie z mediów społecznych”

Spotkanie przeprowadzi  mgr Marta Gawęda, psycholog, specjalista z Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej  w Knurowie.

Spotkanie jest realizacją zadań ujętych w programie wychowawczo – profilaktycznym  szkoły, oraz uwzględnia podstawowe kierunki polityki oświatowej państwa w roku szkolnym 2017/2018.

Serdecznie zapraszam

Aleksander Jendryczko

Dyrektor ZSP Przyszowice

Światowy Dzień Zwierząt

Światowy Dzień Zwierząt (ang. World Animal Day) – święto obchodzone corocznie 4 października w dzień wspominania w Kościele powszechnym św. Franciszka z Asyżu, patrona zwierząt, ekologów i ekologii. Obchody Dnia mają na celu zmienić zachowanie ludzi w stosunku do zwierząt i uświadomienie im, że zwierzę to istota żywa, a nie rzecz i ma swoje prawa. Obchody celebrują organizacje ekologiczne i działające na rzecz ochrony zwierząt. W tym dniu w naszej szkole odbyła się wystawa zwierząt.

Ubezpieczenie uczniów na rok szkolny 2017/2018

Warunki ubezpieczenia

NNW - wariant3

Europejski Dzień Bez Ofiar Śmiertelnych Na Drogach

21 września 2017 - Europejski Dzień Bez Ofiar Śmiertelnych Na Drogach

Europejski Dzień Bez Ofiar Śmiertelnych Na Drogach to druga edycja akcji prowadzonej we wszystkich europejskich krajach pod nazwą EDWARD. European Day Without A Road Death – EDWARD organizowany jest przez Europejską Organizację Policji Ruchu Drogowego - TISPOL, we współpracy z krajami członkowskimi. Polska Policja od 10 lat jest członkiem TISPOL-u, co pozwala na aktywny udział polskich policjantów ruchu drogowego zarówno w projektach szkoleniowych, kontrolnych działaniach wzmożonych jak również na bieżącą wymianę doświadczeń w obszarze ruchu drogowego z policjantami z innych krajów. Głównym celem akcji jest poprawa bezpieczeństwa w komunikacji drogowej. Chodzi przede wszystkim o zwrócenie uwagi na powszechny problem, jakim jest duża liczba osób, która codziennie traci życie i zdrowie w wypadkach drogowych.

Mając na uwadze fakt, że w rejonach szkół na co dzień przemieszcza się duża liczba dzieci, młodzieży i dorosłych zachęcamy, aby szkoły podjęły działania na rzecz bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Bezpośrednie włączenie się w tę akcję może polegać między innymi na przeprowadzeniu rozmów i wspólnej refleksji uczniów i dorosłych oraz poprzez umieszczenie przed budynkami szkół przy drogach wykonanych przez uczniów plakatów, banerów itp.... informujących o tym wydarzeniu. Można również wykorzystać załączony plakat. Jednocześnie zachęcamy o przeslanie na adres e-mail: ruch-drogowy@ka.policja.gov.pl zdjęć przygotowanych przez dzieci i młodzież plakatów. Najciekawsze zostaną opublikowane w mediach społecznościowych oraz na stronach internetowych, których administratorem jest Policja.

Plik do pobrania PLAKAT