Kwiecień 25 2015 10:43:39

tel./fax: (32) 301-15-90
gim3przyszowice@op.pl
Gala laureatów wojewódzkich konkursów przedmiotowych 2014/2015

Dla wyróżnienia szczególnie zdolnej młodzieży, w środę 17 kwietnia, na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach odbyła się uroczysta Gala Laureatów Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych dla uczniów gimnazjów województwa śląskiego w roku szkolnym 2014/2015.

Gala laureatów jest corocznym podsumowaniem wysiłków uczniów startujących w konkursach przedmiotowych i nauczycieli przygotowujących ich do konkursów. Uczniowie odebrali gratulacje za wiedzę, dyrektorzy szkół i nauczyciele - za ich sukcesy.

Wśród tej szczególnie zdolnej młodzieży znalazły się także dwie uczennice naszego Gimnazjum, Silke Andra z klasy III a oraz Daria Youseffi z klasy II , które  mogą pochwalić się tytułem laureata z języka niemieckiego.

Słowa uznania, list gratulacyjny oraz zaświadczenie laureata wręczyli dziewczynom:   Śląski Kurator Oświaty Stanisław Faber oraz dziekan Wydziału Prawa i Administracji prof. dr hab. Czesław Martysz. List gratulacyjny otrzymała również Dyrekcja naszej szkoły oraz mgr Paweł  Rucki   – nauczyciel  języka niemieckiego, przygotowujący nasze  laureatki do konkursu.
Cała społeczność naszego  gimnazjum  dumna jest z  sukcesu  uczennic.

Kim być?

24 lutego 2015 r. uczniowie klas trzecich udali się na wycieczkę zawodoznawczą do Górnośląskiego Centrum Edukacyjnego w Gliwicach. Celem wyjazdu było zapoznanie się ze specyfiką zawodów, w których kształci GCE.

Punktualnie o 8.15 uczniowie wraz z opiekunkami p. Janiną Widuch oraz pedagogiem szkolnym p. Marią Spyrka-Stachowską wyjechali do Gliwic. Po przybyciu do GCE uczestników wyjazdu powitał mgr Paweł Sygit - Wicedyrektor  ds Centrum Kształcenia Praktycznego. W dalszej kolejności gimnazjaliści zwiedzali pracownie, obserwowali zajęcia oraz atrakcje przygotowane przez nauczycieli i młodzież uczącą się w GCE.

Wycieczka została zorganizowana przy współpracy z Gierałtowickim Centrum Rozwoju.

Rekrutacja 2015/2016

Informujemy, iż na stronie pojawiły się informacje dotyczące rekrutacji na rok szkolny 2015/2016.

Konsultacje

Dnia 18 marca 2015 roku w naszej szkole o godzinie 17 00 odbędą się konsultacje dla rodziców uczniów Szkoły Podstawowej i Gimnazjum. Rodziców uczniów klas VI zapraszamy na spotkanie organizacyjne przed egzaminem klas szóstych.

Koncert świąteczno-noworoczny 2015

Orkiestra Dęta przy OSP Przyszowice oraz Zespół Szkolno-Przedszkolny w Przyszowicach zapraszają na koncert świąteczno-noworoczny, a po nim na biesiadę, organizowane 10 stycznia 2015 roku. Początek o godz. 17 na sali gimnastycznej ZSP przy ul. Szkolnej 4. W programie „Jasełka” przygotowane przez uczniów, koncert Orkiestry Dętej OSP pod batutą Mirosława Hajduka, wspólne kolędowanie oraz biesiada.

Część koncertową poprowadzi Wojciech Miczka, biesiadę Mateusz Troll, a zagra zespół ARKADIA BAND.