Maj 24 2015 18:56:32
Nawigacja
· Strona główna
· Artykuły
· Linki
· Galeria zdjęć
· Plan zajęć
· Kalendarz Roku Szkolnego 2014 / 2015
· Grono Pedagogiczne
· Godziny pracy pedagoga
· Konkursy przedmiotowe
· Samorząd Szkolny
· Zawody sportowe - terminy
· Szkoła Podstawowa
· Rekrutacja do gimnazjum 2015/2016
· Podręczniki na rok szkolny 2014/2015
Aktualnie online
· Gości online: 1

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 21
· Najnowszy użytkownik: efficientmatrix
Powitanie
Zespół Szkolno - Przedszkolny
Gimnazjum Nr 3
ul Szkolna 4
44-178 Przyszowice
tel./fax: (32) 301-15-90
gim3przyszowice@op.pl
Młodzież w hołdzie Świętemu Janowi Pawłowi II

Młodzież w hołdzie Świętemu Janowi Pawłowi II

15 maja w kościele pw. Św. Jana Nepomucena w Przyszowicach, uczniowie gimnazjum przygotowali montaż – słowno muzyczny zatytułowany

 NIE LĘKAJCIE SIĘ, JA JESTEM Z WAMI

poświęcony Św. Janowi Pawłowi II w pierwszą rocznicę kanonizacji.

Wielki autorytet, pielgrzym świata, rycerz w białej szacie, nasz rodak…w Kainie widzący Abla. Na zawsze pozostanie w naszej pamięci. Takie słowa można było usłyszeć             w czasie niezwykłego spotkania. Jak również słowa modlitwy ojca świętego, niektóre jego wypowiedzi dające otuchę, nadzieję, stanowiące drogowskazy dobrego, chrześcijańskiego życia.

Młodzież swoja obecnością, przepiękną grą, poezją, śpiewem i entuzjazmem w pełni uczciła pamięć o naszym wielkim świętym.

Nad całością przygotowań czuwali Barbara Trojanowicz – Kowol i ksiądz wikary Piotr Makosz. Za oprawę muzyczną odpowiedzialna była Beata Stawowy.

Polska Biega 2015

 ,,POLSKA BIEGA 2015”

       ZAMEK W PRZYSZOWICACH

        ( 23 MAJ 2015 – SOBOTA )

                Zapraszamy wszystkich chętnych do udziału w ogólnopolskiej akcji  “POLSKA BIEGA 2015”.

Jak co roku zachęcamy do udziału w naszym biegu, którego celem jest promocja aktywnych i pozytywnych form spędzania czasu wolnego. Chcemy poprzez nasze działania wspierać więzi rodzinne, przeciwdziałać chorobom cywilizacyjnym, przedstawiać alternatywne formy dla walki z uzależnieniami i stresem, a także kształtować wśród dzieci i młodzieży nawyki prozdrowotne.          Najbardziej cieszy fakt, iż co roku chętnych do biegania przybywa, a nasze działania wspiera coraz więcej osób. Przyjdź i pobiegnij z nami, nie liczy się kiedy przybiegniesz. Wystarczy przyjść i potruchtać z nami w przyszowickim parku. Po zakończeniu biegów dodatkowo zaprosimy Cię do udziału w losowaniu atrakcyjnych nagród ( roweru, namiotu, karnetów na basen i siłownię, obiadów do zaprzyjaźnionej restauracji czy sprzętu sportowego i wielu innych ciekawych niespodzianek ).

         !!! Podstawą do udziału w naszej akcji i losowaniu jest karta zgłoszeniowa dostępna w ZSP

w Przyszowicach lub na stronie internetowej www.gimnzajum.przyszowice.edu.pl, która jest podstawą do otrzymania numeru startowego upoważniającego do udziału w losowaniu nagród.

*regulamin ogólnopolskiej imprezy dostępny na stonie www.polskabiega.pl

            A oto program zwodów:

     -    data biegu: 23.05.2015r  ( sobota )

–        miejsce biegu: Park w Przyszowicach

–        godzina i czas biegu:

*9:00 - 9:45   (weryfikacja zawodników)

-obowiązkowe karty zgłoszeniowe czyli oświadczenia rodziców dla dzieci i oświadczenia osobno dla rodziców, jeśli rodzic bierze udział w biegu

*10:00   (rozpoczęcie imprezy biegowej)

*10:10 - 10:20   (bieg przedszkolaków i młodszych)

*10:25 - 10:40   (bieg uczniów szkoły podstawowej)

*10:45 -11:05   (bieg uczniów gimnazjum i starszych

*11:10 LOSOWANIE NAGRÓD

 !!! zapewniamy niespodzianki dla najmłodszych, a wśród nich kąpiel w pianie strażackiej :- około 11:30

- prosimy o zabranie ręczników i stroju zmiennego !!!

 

WAŻNE:

–        do startu będą dopuszczeni tylko ci zawodnicy, którzy dostarczą w biurze zawodów kartę zgłoszeniową czyli oświadczenie dostępne w ZSP  Przyszowicach lub na stronie internetowej www.gimnzajum.przyszowice.edu.pl.

–        w przypadku osób niepełnoletnich, rodzice lub opiekunowie zobowiązują się do zapewnienia opieki dziecku przed, w trakcie i bezpośrednio po zakończeniu imprezy.

–        karta zgłoszeniowa upoważnia do nadania numeru startowego i otrzymania identyfikatora, który  to numer w losowaniu bierze udział tylko jeden raz

( podczas losowania nagród organizatorzy czekają minutę na osobę z identyfikatorem oznaczonym numerem  wylosowanym a następnie dokonują anulowania numerka i brak możliwości  otrzymania nagrody , w przypadku nie stawienia się po nagrodę w tym czasie)

–        zalecany strój sportowy i zmienny oraz ręcznik

                                                      SERDECZNIE ZAPRASZAMY :-)

                                                * koordynatorzy ogólnopolskiej akcji

Maria Spyrka -Stachowska  - pedagog ZSP w Przyszowicach

Katarzyna Szolc - nauczyciel ZSP w Przyszowicach

*koordynatorzy zastrzegają sobie zmianę regulaminu i przebiegu imprezy w zależności od warunków atmosferycznych i ilości uczestników

Załączniki:

oświadczenie biegacza i rodzica zawodnika

 

 

 

 

Gala laureatów wojewódzkich konkursów przedmiotowych 2014/2015

Gala laureatów wojewódzkich konkursów przedmiotowych 2014/2015

  Dla wyróżnienia szczególnie zdolnej młodzieży, w środę 17 kwietnia, na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach odbyła się uroczysta Gala Laureatów Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych dla uczniów gimnazjów województwa śląskiego w roku szkolnym 2014/2015.

 Gala laureatów jest corocznym podsumowaniem wysiłków uczniów startujących w konkursach przedmiotowych i nauczycieli przygotowujących ich do konkursów. Uczniowie odebrali gratulacje za wiedzę, dyrektorzy szkół i nauczyciele - za ich sukcesy.

Wśród tej szczególnie zdolnej młodzieży znalazły się także dwie uczennice naszego Gimnazjum, Silke Andra z klasy III a oraz Daria Yousefi z klasy II , które  mogą pochwalić się tytułem laureata z języka niemieckiego. 

Słowa uznania, list gratulacyjny oraz zaświadczenie laureata wręczyli dziewczynom:   Śląski Kurator Oświaty Stanisław Faber oraz dziekan Wydziału Prawa i Administracji prof. dr hab. Czesław Martysz. List gratulacyjny otrzymała również Dyrekcja naszej szkoły oraz mgr Paweł  Rucki   – nauczyciel  języka niemieckiego, przygotowujący nasze  laureatki do konkursu. 
Cała społeczność naszego  gimnazjum  dumna jest z  sukcesu  uczennic.

Kim być?

24 lutego 2015 r. uczniowie klas trzecich udali się na wycieczkę zawodoznawczą do Górnośląskiego Centrum Edukacyjnego w Gliwicach. Celem wyjazdu było zapoznanie się ze specyfiką zawodów, w których kształci GCE.

Punktualnie o 8.15 uczniowie wraz z opiekunkami p. Janiną Widuch oraz pedagogiem szkolnym p. Marią Spyrka-Stachowską wyjechali do Gliwic. Po przybyciu do GCE uczestników wyjazdu powitał mgr Paweł Sygit - Wicedyrektor  ds Centrum Kształcenia Praktycznego. W dalszej kolejności gimnazjaliści zwiedzali pracownie, obserwowali zajęcia oraz atrakcje przygotowane przez nauczycieli i młodzież uczącą się w GCE.

Wycieczka została zorganizowana przy współpracy z Gierałtowickim Centrum Rozwoju.Rekrutacja 2015/2016

Informujemy, iż na stronie pojawiły się informacje dotyczące rekrutacji na rok szkolny 2015/2016.

Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Wygenerowano w sekund: 0.02 121,652 unikalne wizyty