Marzec 31 2015 00:56:58

tel./fax: (32) 301-15-90
gim3przyszowice@op.pl
Kim być?

24 lutego 2015 r. uczniowie klas trzecich udali się na wycieczkę zawodoznawczą do Górnośląskiego Centrum Edukacyjnego w Gliwicach. Celem wyjazdu było zapoznanie się ze specyfiką zawodów, w których kształci GCE.

Punktualnie o 8.15 uczniowie wraz z opiekunkami p. Janiną Widuch oraz pedagogiem szkolnym p. Marią Spyrka-Stachowską wyjechali do Gliwic. Po przybyciu do GCE uczestników wyjazdu powitał mgr Paweł Sygit - Wicedyrektor  ds Centrum Kształcenia Praktycznego. W dalszej kolejności gimnazjaliści zwiedzali pracownie, obserwowali zajęcia oraz atrakcje przygotowane przez nauczycieli i młodzież uczącą się w GCE.

Wycieczka została zorganizowana przy współpracy z Gierałtowickim Centrum Rozwoju.

Rekrutacja 2015/2016

Informujemy, iż na stronie pojawiły się informacje dotyczące rekrutacji na rok szkolny 2015/2016.

Konsultacje

Dnia 18 marca 2015 roku w naszej szkole o godzinie 17 00 odbędą się konsultacje dla rodziców uczniów Szkoły Podstawowej i Gimnazjum. Rodziców uczniów klas VI zapraszamy na spotkanie organizacyjne przed egzaminem klas szóstych.

Koncert świąteczno-noworoczny 2015

Orkiestra Dęta przy OSP Przyszowice oraz Zespół Szkolno-Przedszkolny w Przyszowicach zapraszają na koncert świąteczno-noworoczny, a po nim na biesiadę, organizowane 10 stycznia 2015 roku. Początek o godz. 17 na sali gimnastycznej ZSP przy ul. Szkolnej 4. W programie „Jasełka” przygotowane przez uczniów, koncert Orkiestry Dętej OSP pod batutą Mirosława Hajduka, wspólne kolędowanie oraz biesiada.

Część koncertową poprowadzi Wojciech Miczka, biesiadę Mateusz Troll, a zagra zespół ARKADIA BAND.

Wybory do samorządu

26 września br.  w naszym gimnazjum po raz kolejny odbyły się wybory do władz samorządu. Poprzedziła je kampania wyborcza prowadzona przez  kandydatów: Wiktorię Korzeniowską( III a), Karolinę Słomińską( III b), Wiktorię Sobota oraz Martę Stawiarską ( obie z klasy II ). Za przeprowadzenie głosowania była odpowiedzialna Komisja Wyborcza składająca się z przewodniczących klas I – III pod kierunkiem przewodniczącej pani Janiny Widuch . Głosowanie przebiegało zgodnie z demokratycznymi zasadami prawa wyborczego. Aby zapewnić zasadę tajności wyborów przygotowano kabiny. Wyborcy musieli także okazać legitymację szkolną, zanim potwierdzili na liście wyborczej podpisem swój udział oraz zanim otrzymali karty do głosowania. Po zakończonych wyborach wszyscy z niecierpliwością czekali na ogłoszenie wyników.

Przewodniczącą Samorządu Szkolnego została uczennica klasy III a Wiktoria Korzeniowska otrzymując dwukrotnie większą liczbę głosów od swojej współzawodniczki z klasy III b.       Warto nadmienić, iż uczniowie potraktowali ten dzień jako święto szkoły, prawie wszyscy przyszli ubrani na galowo.